Globalny zespół przywódczy

Shailendra Malhotra
Globalny Dyrektor Generalny

Shailendra Malhotra pełni funkcję Dyrektora Generalnego Himalaya Wellness Company od sierpnia 2020 roku. Jest odpowiedzialny za zdywersyfikowane działania w zakresie produktów konsumenckich, farmaceutycznych, zdrowotnych, weterynaryjnych i leczniczych, obecnych w ponad 100 krajach na całym świecie. Pod kierownictwem Shailendry, celem Himalaya jest uczynienie zdrowia i dobrej kondycji powszechnymi w każdym domu.

Przed objęciem obecnego stanowiska, Shailendra pełnił funkcję Dyrektora Generalnego instytucji Rest of the World Business (ROW). Odegrał tam kluczową rolę w przygotowaniu operacji międzynarodowych w Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Europie i regionach Azji i Pacyfiku. Zajmował się również Społeczną Odpowiedzialność Biznesu w firmach Marico i Asian Paints. Shlilendra posiada tytuły naukowe Indian Institute of Management (Bangalore) oraz BTech (Bachelor of Technology) z Indian Institute of Technology (Kanpur).

Nabeel Manal
Dyrektor Generalny – Ameryka Północna, Środkowa i Południowa

Nabeel, członek rodziny założycieli marki Himalaya w trzecim pokoleniu, dołączył do firmy w 2004 roku, a dwa lata później przejął odpowiedzialność za regiony Ameryk. Odegrał kluczową rolę w stworzeniu zespołu pełnych pasji profesjonalistów, którzy odpowiedzialni byli za pierwszą w historii firmy Himalaya linię produktów ekologicznych. Zainicjował także budowę nowej, energooszczędnej siedziby głównej LEED-Gold dla Ameryk. W efekcie jego działań, firma zdobyła znaczący udział w rynku produktów do pielęgnacji jamy ustnej i produktów z kategorii wellness oraz wzmocniła swoją obecność w dużych sklepach spożywczych, aptekach i sklepach internetowych. Pod jego kierownictwem liczba punktów sprzedaży Himalaya w USA wzrosła z 2 tysięcy do 12 tysięcy.

Przed dołączeniem do rodzinnej firmy, Nabeel spędził sześć lat w firmie konsultingowej Aon Hewitt jako analityk i starszy konsultant. Posiada dyplom z finansów i marketingu na Uniwersytecie Trinity w San Antonio w Teksasie w USA.

Jatin Brahmecha
Globalny Dyrektor Finansowy

Jatin, jako Globalny Dyrektor Finansowy Himalaya Wellness Company, odpowiedzialny jest przede wszystkim za rentowność firmy. Ściśle współpracuje ze wszystkimi pionami biznesowymi, aby zwiększać ją poprzez nowatorskie inicjatywy i projekty. Koncentruje się również na standaryzacji procesów i wzmocnieniu zarządzania.

Przed dołączeniem do Himalaya, Jatin pracował w działach strategicznych, analitycznych i finansowych w branży FMCG, detalicznej i farmaceutycznej w Indiach, Indonezji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Stanach Zjednoczonych. Pasjonuje się podróżami i odkrywaniem różnych kuchni, uwielbia także słuchać indyjskiej muzyki klasycznej.

Rahul Kapoor
Główny Dyrektor ds. Kadr

Rahul dołączył do Himalaya Wellness Company w marcu 2021 roku, obejmując funkcję Głównego Dyrektora Kadr z siedzibą w Dubaju. Jako szef HR odpowiedzialny jest za kierowanie programem People and Culture. Rahul ma 22 lata doświadczenia na podobnych stanowiskach, a do Himalaya Wellness przeszedł z Company z Dr. Reddy's Lab (DRL), gdzie pracował jako wiceprezes i szef HR dla rynków wschodzących, obejmujących m. in. Chiny, Rosję, kraje Azji i Afryki. Wcześniej spędził ponad 12 lat w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, pełniąc tam szereg wyższych ról kierowniczych na poziomie regionalnym i krajowym, w tym dyrektora ds. HR w Azji Południowo-Wschodniej, Japonii i Korei Południowej z siedzibą w Singapurze. Rahul współpracował również z GE Money i India Tobacco Company.

Rahul pasjonuje się krykietem i podróżami. Uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Posiada tytuł magistra HR uzyskany w Symbiosis Institute of Business Management.

Kunal Sahgal
Dyrektor ds. Rozwoju

W Himalaya Wellness Company Kunal jest Dyrektorem ds. Rozwoju. Kieruje marketingiem cyfrowym i e-commerce, odpowiada także za wdrażanie rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest tworzenie spójnej i wyrazistej komunikacji oraz proponowanie innowacji, które zachwycą obecnych i nowych konsumentów. Przed dołączeniem do Himalaya, Kunal piastował różne stanowiska - lokalne, regionalne i globalne, w firmie Reckitt (w Nowym Jorku, Londynie, Gurgaon i Johannesburgu). Wcześniej związany był z firmą McCann, z którą współpracował w obszarze reklamy i mediów w Bombaju.

Swój wolny czas Kunal spędza z rodziną. Lubi grać w tenisa oraz podróżować do nowych krajów (odwiedził ich już ponad 55 i liczba ta ciągle rośnie). Kunal posiada tytuł magistra marketingu w Goizueta School of Business.

Dr. Rangesh
Dyrektor ds. Własności Intelektualnej

Przygoda dr. Rangesha z Himalaya Wellness Company rozpoczęła się w 1998 roku, gdy objął funkcję doradcy medycznego. Następnie został odpowiednio starszym doradcą medycznym oraz kierownikiem ds. inicjatyw dotyczących nowych produktów i spraw regulacyjnych. Dr Rangesh odegrał istotną rolę zwłaszcza w rozwoju farmaceutycznej opieki osobistej oraz we wdrażaniu innowacji w zakresie produktów zdrowotnych dla zwierząt. Obecnie jest Dyrektorem ds. własności intelektualnej (z siedzibą w Dubaju) i pracuje nad utworzeniem Himalaya Global Research Center.

Przed dołączeniem do Himalaya, dr Rangesh był konsultantem ds. Ajurwedy i pracował jako wykładowca w ajurwedyjskich szkołach medycznych w Bangalore i Mysore. Uzyskał tytuł licencjata i doktora medycyny (MD) w Ajurwedzie na Uniwersytecie w Bangalore. Posiada certyfikat Executive General Management Program z Indian Institute of Management w Bangalore oraz certyfikat Bullet Proof Manager z Crestcom. Jest również laureatem Fellow of Royal Asiatic Society w Londynie.

Jean Francois Porracchia
Dyrektor ds. Badań i Rozwoju

Jean Francois jest zapalonym liderem opieki zdrowotnej i dołączył do Himalaya Wellness Company w listopadzie 2021 roku, jako Dyrektor ds. badań i rozwoju. Jest znakomitym specjalistą w tym zakresie, z ponad 25-letnim doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach, takich jak Johnson & Johnson i Unilever. W swojej karierze pełnił wysokie role kierownicze, pracując zarówno w obu Amerykach, jak i wielu krajach europejskich.

Jean Francois, kytó może poszczycić się czarnym pasem Six Sigma, kierował lokalnymi i globalnymi działami badawczo-rozwojowymi z kategorii: OTC, pielęgnacja ciała i skóry, zdrowie układu pokarmowego oraz witaminy i minerały. Nie boi się nowych wyzwań, stawia na innowacje oraz ciągły rozwój zawodowy i osobisty.

Jayashree Ullal
Dyrektor Finansowy i Dyrektor Operacyjny – Indie

Jayashree rozpoczęła swoją przygodę z Himalaya Wellness Company w 1998 roku. Pracowała na różnych stanowiskach, zawsze odgrywając istotną rolę w planowaniu i realizacji strategii biznesowej i finansowej. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami i technologiami informacyjnymi dla Himalaya India, a obecnie odpowiada za finanse i operacje biznesowe w tym regionie.

Jayashree jest biegłą księgową w Instytucie Biegłych Rewidentów w Indiach z tytułem Bachelor of Commerce na Uniwersytecie Bangalore w Indiach. Zdobyła kilka złotych medali i wyróżnień za wybitne osiągnięcia w nauce. Posiada również certyfikat programu Indian Institute of Management w Bangalore oraz certyfikat Bullet Proof Manager od Crestcom.

Abhish Chandhok
Dyrektor Handlowy – Europa

Abhish Chandhok dołączył do Himalaya Wellness Company w 2015 roku jako General Manager Marketing na regiony Rosji, Bliskiego Wschodu i Afryki. W 2021 roku przeniósł się do europejskiej centrali Himalaya w Polsce, aby objąć stanowisko Dyrektora Handlowego.

Abhish jest absolwentem BITS Pilani i Symbiosis w Pune. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w sprzedaży, marketingu i zarządzaniu ogólnym. Na stanowiskach kierowniczych współpracował z międzynarodowymi firmami, takimi jak Henkel, Nokia i Microsoft. W ramach swoich zadań kierował zespołami w Indiach, Dubaju, Arabii Saudyjskiej, Niemczech, a teraz w Polsce.

Anil Jiandani
Dyrektor ds. Farmacji i Zdrowia Zwierząt – Indie

Anil rozpoczął swoją karierę w Himalaya Wellness Company jako przedstawiciel medyczny w Satara w stanie Maharashtra w 1984 roku. W 1990 roku awansował na kierownika regionalnego, potem kierownika strefowego, a następnie, za nienaganne wyniki sprzedaży, został kierownikiem sprzedaży w Pune. Anil nadzorował operacje we wschodniej i zachodniej części Indii. Gdy awansował na stanowisko Menadżera Marketingu, powierzono mu segmenty Gastroenterologii i Ginekologii w pionie farmaceutycznym.

 

Anil zajmował się również operacjami biznesowymi dla Himalaya w Mongolii, Nepalu, na Sri Lance i Malediwach. Był ekspertem w pozycjonowaniu produktów Himalaya jako liderów na indyjskim rynku farmaceutycznym. Jego umiejętne kierownictwo doprowadziło do znacznego wzrostu sprzedaży flagowych produktów Himalaya, czyli Pharmaceuticals i linii Liv.52. Obecnie Anil kieruje oddziałami: Farmaceutycznym, OTX i Zdrowia Zwierząt w Himalaya India. Anil posiada certyfikat Executive General Management Program z Indian Institute of Management w Bangalore, certyfikat Bullet Proof Manager z Crestcom oraz tytuł licencjata z Mumbai University.

Rajesh Krishnamurthy
Dyrektor ds. Biznesu – Indie

Rajesh dołączył do Himalaya Wellness Company w 2012 roku jako Dyrektor ds. Biznesu w dziale produktów konsumenckich (CPD). Kierował ekspansją firmy, pozycjonując Himalaya jako zaufaną markę każdego gospodarstwa domowego. Rajesh pomógł rozwinąć produkty z kategorii Oczyszczanie twarzy, Pielęgnacja ust, Pielęgnacja jamy ustnej, Pielęgnacja włosów, Higiena oraz Pielęgnacja osobista mężczyzn. Zrestrukturyzował organizację marketingu, co przełożyło się na wzrost udziału w rynku oraz ekspansję w zakresie dystrybucji. Rajesh podjął dodatkową odpowiedzialność za zintegrowanie działu Baby Care i Wellness z działem produktów konsumenckich, a teraz kieruje zespołem One CPD jako Dyrektor Biznesowy.

Przed dołączeniem do Himalaya Wellness Company, Rajesh zajmował się marketingiem i sprzedażą Colgate Palmolive (CP) w Malezji, Singapurze, Filipinach i Tajlandii. W ciągu 15-letniej kariery w CP awansował na stanowisko Dyrektora Marketingu Wenezueli, a następnie Indii. Rajesh jest absolwentem zarządzania w Azjatyckim Instytucie Zarządzania oraz uzyskał tytuł inżyniera w Vellore Institute of Technology.

Sajeev Kaura
Dyrektor Handlowy – Rosja, Bliski Wschód, Afryka

Sajeev dołączył do Himalaya Wellness Company w 2014. Obecnie jest Dyrektorem Biznesowym w dziale produktów konsumenckich (CPD) na regiony Rosji, Bliskiego Wschodu i Afryki. Odpowiada za opracowywanie i realizację strategii, mających na celu przyspieszenie wzrostu biznesu i udziału w rynku głównych kategorii produktów. W zakresie jego obowiązków leży również wzmacnianie relacji z partnerami zewnętrznymi w kluczowych krajach.

 

Przed dołączeniem do Himalaya, Sajeev pracował na rynkach międzynarodowych w firmach Ferrero, Procter & Gamble i Gillette. Zajmował stanowiska kierownicze, zarządzał sprzedażą oraz działaniami w zakresie marketingu konsumenckiego i handlowego. Sajeev mieszkał i pracował w Indiach, Dubaju, RPA i Luksemburgu. Posiada tytuł licencjata Uniwersytetu w Delhi.

Sandeep Mehta
Dyrektor Biznesowy Pharmaceuticals – Rosja, Bliski Wschód, Afryka

Sandeep pełni w Himalaya Wellness Company funkcję Dyrektora Biznesowego ds. farmaceutyków na Rosję, Bliski Wschód i Afrykę od kwietnia 2015 roku. Stoi na czele strategii Himalaya, wykorzystując synergię w branży leków na receptę i produktów zdrowotnych. Po ponad dwóch dekadach spędzonych na rozwijaniu dużych firm, Sandeep ma solidne doświadczenie w budowaniu megamarek w Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Europie Wschodniej oraz w Rosji. Jest uznanym liderem komercyjnym, doskonale rozumie, jak istotna jest sprecyzowana strategia, profesjonalne portfolio, dynamiczny rozwój produktów i partnerskie sojusze.

Przed dołączeniem do Himalaya, Sandeep pracował z Ranbaxy/Daiichi Sankyo jako Dyrektor ds. strategii biznesowej. Wcześniej współpracował z Novartis i GlaxoSmithKline. Posiada dyplom z mikrobiologii na Uniwersytecie w Delhi oraz tytuł MBA w Instytucie Technologii Zarządzania.