• Himalaya Global Holdings

Our Story - Himalaya Wellness
Himalaya logo with herbs
W lasach Birmy ciekawy młody człowiek patrzył, jak mieszkańcy wsi karmią się korzeniami miejscowego zioła, aby uspokoić stado wzburzonych słoni.

Tym człowiekiem był pan M. Manal, założyciel Himalajów, a tym ziołem była Rauwolfia Serpentina, inspiracja, która doprowadziła do stworzenia Serpina®, pierwszego na świecie naturalnego leku przeciwnadciśnieniowego, wprowadzonego na rynek w 1934 roku.

Marzenie pana Manala o odkryciu tajemnic natury rozpoczęło się w 1930 roku. Był on zdeterminowany, aby zanieść ludziom obietnicę uzdrawiającej mocy natury, wykorzystanej poprzez badania naukowe.

Dziewięćdziesiąt lat później wizja ta przełożyła się na misję firmy Himalaya - Wellness in every Home and Happiness in every Heart (dobre samopoczucie w każdym domu i szczęście w każdym sercu).

Himalaje rozpoczęły swoją podróż w czasie, gdy produkty ziołowe były traktowane z sceptycyzmem. Ale nasz założyciel wytrwale podążał za swoimi marzeniami. Likwidując bransolety swojej matki, kupił ręcznie obsługiwaną maszynę do tabletek.

M. Manal - Founder of Himalaya
Rauwolfia Serpentina herb

Po czterech latach intensywnych badań Pan Manal opracował preparat Serpina® i położył fundamenty pod silną pozycję Himalajów w badaniach. Jego wizją było wprowadzenie tradycyjnej indyjskiej nauki o Ayurvedzie do społeczeństwa w nowoczesnej formie.

W 1955 roku Himalaje wprowadziły swój drugi przełom w medycynie wraz z wprowadzeniem na rynek Liv.52, preparatu do pielęgnacji wątroby, który stał się synonimem marki Himalaya. Stał się on naszą flagową marką i najlepiej sprzedającym się lekiem ziołowym. W kolejnych latach wprowadziliśmy wiele innych kultowych marek, takich jak Septilin, Cystone, Bonnisan i Rumalaya forte, które stały się nazwami domowymi dzięki zdobyciu zaufania klientów.

Ayurvedic porcelin mortar and pestle
Himalaya logo - Since 1930

W miarę jak nasz zasięg rozprzestrzeniał się w różnych segmentach, przeszliśmy rebranding, by od 1930 r. sprowadzić całą naszą ofertę pod jednym parasolem "Himalaje". Skonsolidowaliśmy nasze portfolio w sektorach Farmaceutycznym, Personal Care, BabyCare, Himalaya FOR MOMS, Wellness i Animal Health.

Obecnie Himalaje są wiodącą światową organizacją zajmującą się zdrowiem ziołowym i pielęgnacją osobistą, posiadającą blisko 500 produktów w ponad 100 krajach.
World map - The Himalaya Drug Company, global health and personal care leader
Wróć do góry