Badania

Scientist working on herbs - Research at the heart - The Himalaya Drug Company

Jeśli jest jedno słowo, które oddaje istotę Himalajów, to są to badania. Znajduje się ono w samym sercu wszystkiego, co robimy. Czerpiąc ze starożytnych tekstów ajurwedyjskich, nasi naukowcy potwierdzili bezpieczeństwo i skuteczność naszych preparatów ziołowych przy użyciu nowoczesnej nauki. Każde zioło jest szczegółowo badane w celu ustalenia jego znanych i nieznanych korzyści terapeutycznych. Zbadaliśmy ponad 10.000 ziół i odkryliśmy wiele nowych właściwości. W ciągu zaledwie ośmiu lat zgłosiliśmy ponad 90 patentów.

Nasi naukowcy są jednak zajęci badaniem ziołowych leków na m.in. raka, depresję i zdrowie kobiet.

Dzięki badaniom naukowym, Himalaje wprowadziły kilka innowacyjnych produktów. Cystone, Himplasia i Septilin to niektóre z naszych przełomowych leków, które są przepisywane przez lekarzy na całym świecie. Cyston, stosowany w leczeniu kamieni moczowych, jest jedynym ziołowym lekiem dostępnym dla tego stanu. Jest on wspierany przez ponad 90 badań klinicznych. Himplasia jest pierwszym preparatem ziołowym, który kontroluje łagodny hiperplazja prostaty. Skuteczność tych leków jest porównywalna do leków alopatycznych, bez żadnych skutków ubocznych. Chociaż zioła mogą nie dać odpowiedzi na wszystkie niezaspokojone potrzeby medyczne, mogą one wnieść znaczący wkład w ogólną opiekę zdrowotną.

Moc badawczą naszych produktów farmaceutycznych zastosowaliśmy również w produktach do higieny osobistej.

W Himalajach będziemy nadal koncentrować się na badaniach i budować wiarygodność w zakresie leków ziołowych i środków higieny osobistej. Nasi klienci rozumieją, że wszystkie nasze produkty są wynikiem wieloletnich badań.