Nauka

Herbs in glasses - Our Science - The Himalaya Drug Company
Ayurveda, czyli "nauka o życiu", sięgająca 5000 lat wstecz, jest jednym z najstarszych systemów naturalnej opieki zdrowotnej na świecie. Niekiedy nazywana bionauką, jej głównym celem jest oczyszczanie organizmu z substancji wywołujących choroby, pomagając w ten sposób przywrócić harmonię i równowagę.

Według Charaki Samhity, jednego z najbardziej szanowanych tekstów ajurwedyjskich, Ayurveda musi ewoluować z czasem. Musi rozumieć zmieniające się warunki środowiskowe i odpowiednio reagować na potrzeby opieki zdrowotnej.

Nasz założyciel, pan M. Manal, uważał, że aby tradycyjna medycyna była powszechnie akceptowana, musi być wiarygodna. Wiarygodność leków może być osiągnięta poprzez naukową walidację.

Pierwszy lek Himalajów, Serpina®, pierwszy na świecie naturalny lek przeciwnadciśnieniowy, był świadkiem czterech lat badań klinicznych, walidacji naukowej i odkrycia procesu wytwarzania tabletek. Pan Manal uważał, że aby ziołolecznictwo stało się głównym nurtem, podczas opracowywania będzie musiało przestrzegać protokołów alopatycznych i będzie dostępne w powszechnie akceptowanym formacie, takim jak tabletki czy syrop. To jedyny sposób, w jaki Ayurveda może stać się istotna.

Himalaistyczni naukowcy i zielarze spędzają lata na badaniach nad terapeutycznymi korzyściami płynącymi ze stosowania ziół. W naszych produktach stosujemy ponad 250 ziół. Gdy tylko odkrywamy nowe korzyści płynące ze stosowania ziół, aktualizujemy naszą monografię ziół, przewodnik, który podaje podstawowy opis zioła i wymienia jego składniki chemiczne, działania, zastosowania kliniczne i zalecane dawki. Dużo czasu poświęcamy na uwierzytelnienie zioła, wyizolowanie jego aktywnego markera, zbadanie jego właściwości leczniczych oraz sprawdzenie bezpieczeństwa i skuteczności. Cały proces może trwać średnio od siedmiu do dziesięciu lat. Uważamy, że żadna inwestycja nie jest zbyt duża, jeśli chodzi o opracowywanie bezpiecznych i skutecznych produktów. Wyniki naszych badań klinicznych są publikowane w wiodących czasopismach medycznych i recenzyjnych.

W Himalajach, współczesna Ayurveda oznacza uczynienie systemu tradycyjnej opieki zdrowotnej głównym nurtem.